03-9462911ecogym10@gmail.com

אודותי

החזון של אקוג'ים – הליכת כושר נורדית
מאפשר לאנשים לשלב בין מודעות לסביבה והאפשרויות הטמונות בה לאורח חיים בריא, תוך יצירת חוויה והנאה מהפעילות הגופנית

שמי איציק לוי, ואני מומחה לכושר גופני, שיקום לב – ריאה ואורח חיים בריא.
מאסטר טריינר להליכה נורדית ומאמן אונטולוגי (קואוצ'ר) בשיטת סאטיה והפורום של לנדמרק אדיוקיישן.

נשאלתי מתי החל הספורט להיות חלק מחיי ? כשהתבוננתי על כך התבהר לי שמאז שאני זוכר את עצמי כילד, הספורט היה כרטיס הביקור שהקנה לי הכרה והצלחה בחברת הילדים ומאוחר יותר בחברת הנוער יחד עם המנהיגות הטבעית שלי.

אכן מאז ובמיוחד כיום הספורט הוא התחביב, המקצוע והשליחות שלי בעולמנו.
הדרכת הספורט החלה כילד, כבר לילדי השכונה ועברה דרך תנועת הנוער "המחנות העולים", ביה"ס התיכון עירוני ז', במועדון הקאראטה שוטוקאן לפני שהתגייסתי לצה"ל, בחטיבת גולני, בשירות הביטחון, בבתיה"ס, בגני הילדים, בשיקום בבתי החולים "אסף – הרופא" ו"שיבא", בקאונטרי קלאבים של ההסתדרות וקאנטרי גלי – הדר, רשתות בתי הדיור המוגן: אחוזות – רובינשטיין, משען, מגדלי הים התיכון, עזריאלי ורשת מועדוני הכושר "גו – אקטיב".

המאורעות החשובים שעיצבו את תפיסת עולמי היו:

ילדותי במעברת העולים החדשים במגדיאל ובשכונות התקווה, שפירא וקרית שלום שבדרום ת"א, מלחמת ששת הימים כילד מתנדב בבית החולים הדסה בתל אביב, חניך ומדריך בתנועת הנוער "דרור המחנות העולים", מלחמת  יום – הכיפורים כלוחם ומפקד בחטיבת גולני, במילואים מפקד במבצע ליטני ובמלחמת לבנון הראשונה, התהליך שעברתי בסדנאות התכנית החינוכית של "הפורום של לנדמרק אדיוקשיין"  וקורס המאמנים האונתולוגיים שעברתי בביה"ס "אימושיין" – להוויה, הקשבה וטרנספורמציה.

מה הספקתי לעשות במסלול המקצועי שלי ?

הנני בוגר תואר ראשון בחינוך גופני וספורט ב"מכללה לחנ"ג וינגייט" ובנוסף במגמה הדו – שנתית "שיקום חולי לב ריאות תחת פיקוח רפואי" בוגר המחזור הראשון.
בוגר קורסי מאמנים/מדריכים: מדריך בחדרי כושר ומועדוני בריאות, מדריך מחול אירובי, מדריך התעמלות אירובית במים, מדריך שחיה, מאמן כושר לקבוצות הישג, מאמן אישי, ומדריך הליכה נורדית בדרגת מאסטר טריינר.
במהלך 50 שנות ההדרכה, האימון והחינוך לספורט זכיתי לתרום ולסייע לאוכלוסיות מגוונות: ילדי הגנים, בתי הספר, קבוצות כושר לנשים, קבוצות כושר לגברים, הכנת נוער לקראת גיוס לצה"ל, וגם לאוכלוסיות עם מגבלות ותחלואים שונים כגון: ילדים חולי סיסטיק פיברוזיס בביה"ח "שיבא", חולי לב במכון הלב בביה"ח "אסף הרופא", חולי פרקינסון, אנשים עם מוגבלויות שכליות.

חינכתי ילדי גנים בראשל"צ, חולון, נס – ציונה ותלמידי בתי ספר יסודיים, לאורח חיים פעיל ובריא, לשמירה על איכות הסביבה ולהיות שותפים להעצמת הקהילה בה אנו חיים.
הדרכתי ופיתחתי פעילויות ספורט בריאותיות כגון: תכניות אימון ספציפיות עם כדורי פיטבול, טיפוח יציבה, התעמלות במים, פעילויות אתגר לגיל הרך.
פעילויות אלה קידמתי במסגרת מועדוני הספורט ברשת "מרכזי ספורט לעובד של ההסתדרות", "גו – אקטיב" ובמרכזי הקהילה של החברה העירונית ראשל"צ..

בשנת 1996 נקרתה בדרכי הזדמנות לעצב חזון ל
"יצירת עתיד ספורטיבי חדש לאוכלוסיית גיל הזהב בישראל".בעידודו המתמשך והנלהב של מנכ"ל הרשת צבי הנדלר ז"ל חלוץ שהתווה את עיצוב הדיור המוגן בישראל ותרבות החיים בו.
מימשתי את החזון במלואו במהלך 13 שנים מרתקות ומאתגרות עם הדיירים בבתי הדיור המוגן של רשת "אחוזות רובינשטיין". תפקידי אפשר לי להדריך את חניכי "קורסי מדריכים בחדרי כושר לגיל הזהב", במכללת וינגייט ובהשתלמויות מקצועיות בתחום זה שיזמתי והדרכתי בשיתוף "ג'וינט א.ש.ל" ללגיל הזהב ואנשי מקצוע ברחבי ארצנו.
בינואר 2008 ואני בן 54 סיימתי את תפקידי כמנהל מערך הספורט ב"אחוזת ראשונים".

כאן לראשונה בחיי הבוגרים הרשיתי לעצמי לעצור את המירוץ ולקחת פסק זמן מעבודה, ושאלתי את עצמי מי ואיך אני רוצה להיות בשארית חיי ?
התשובה שהלהיבה אותי מחדש הייתה, להיות מנטור לחיים תוך הדרכת כושר ואורח חיים בריא בחיק הטבע .
נטלי בן דויד מבית הספר "אמושיין" היא המורה שבחרתי ללמוד ממנה את תורת האימון האונטולוגי, ומה שדיבר אלי הוא הפילוסופיה הבודהיסטית הטיבטית, השאלות, השיקוף והשפה הברורה בתהליך האימון שיוצרים בהירות לאדם.

איך הגעתי להליכה הנורדית ?

ההכשרה והניסיון הייחודי שלי עם אוכלוסיות מיוחדות, אפשרו לי ללוות, במשך ארבע שנים, קבוצות חולי סיסטיק פיברוזיס למחנות קיץ ב – DAVOS שבאלפים השוייצריים, שם הובלתי אותם יחד עם צוות רפואי צמוד בשבילי ההרים, הפסגות והנהר, שם נחשפתי לראשונה לנושא של ההליכה עם המקלות.
מכיבן שאני סקרן ואוהב לשאול, התעניינתי  וחקרתי מדריכים שויצריים למה טוב להשתמש במקלות ?
ההליכה עם המקלות שימשה אותם בטיולים ובמסעות בהרים ולא בהליכה נורדית.

כאשר חולי הסי.אף. התנסו בהליכה עם המקלות בשבילי ההרים בדרך פלא הבנתי שיש כאן משהו פורץ דרך !!!!
בעת שסיימתי את עבודתי האחרונה כשכיר ברשת מועדוני הבריאות "גו – אקטיב" שאלתי את עצמי שוב מה אני הולך לעשות ?
בנשמתי אני איש אאוטדור/חוץ וטבע והבנתי שזה מה שאני רוצה לקדם ולפתח ואז נזכרתי בפלא שחויתי עם המקלות והסי. אף בשבילי האלפים השויצריים הגבוהים .

"מי בכלל יבוא ללמוד הליכה ? "

הפעילויות האירוביות הכי מקובלות בישראל היו והנן כיום הן ההליכה והריצה. השאלה הראשונה היתה, אבל מי בכלל יבוא ללמוד הליכה ? זה מה שאמרתי לעצמי כשבחנתי מה אציע לאנשים לעשות במחיצתי, אבל אז נזכרתי בהליכה עם המקלות – זה היה בשנת 2010 !

איך נהייתי מאסטר טריינר בהליכה נורדית ?

הדבר הראשון שעשיתי היה לסרוק את מרחבי האינטרנט בחיפושי אחר ההליכה הנורדית.
גיליתי בארה"ב את טום רוטלין , הוא הזמין אותי לפגוש אותו באנגליה, לרגל ביקור מקצועי בביה"ס הבריטי Nordic Walking UK, על מנת לעבור במחיצתו הכשרה אישית כמדריך הליכה נורדית בשיטה שלו Exerstrider.
התלבטתי איך לממן נסיעה כזו, אך אשתי שותפתי רכשה כרטיס והעמידה אותי בפני עובדה מוגמרת.

שבועיים תמימים ביליתי באנגליה במחיצתו של טום רוטלין ולמדתי כל מה שהיה לו ללמדני ובהזדמנות זו קשרתי את הקשר המקצועי הראשון עם Nordic Walking UK. חזרתי לארץ והתחלתי להצעיד שתי קבוצות של הליכה נורדית בראשון לציון בתמיכתה המסיבית של החברה העירונית לספורט ועידודו האישי של אמיר סולרסקי מנהל רשות הספורט העירונית.

מהר מאד הבנתי שאם אני באמת רוצה להיות מקדם ההליכה הנורדית בארץ, עלי ללמוד כל מה שקיים בעולם בנושא זה ולהגיע לרמה כזו שתאפשר לי להעביר את הידע ברמה הכי מקצועית למדריכים שאני עתיד להכשיר.
המסע שלי נמשך בנסיעות לימודים לבית הספר הבריטי הידוע להליכה נורדית, לאחר מכן לאיטליה לבית הספר האיטלקי scuola italiana n.w. בעל המוניטין המקצועי ברחבי אירופה כולה.

בסיומו של תהליך ההכשרה המתמשך קיבלתי הסמכה להכשיר מדריכים בשמם ומטעמם של שלושת בתי הספר,על פי תכניות הלימודים הממלכתיות שלהם והוסמכתי בשעה טובה כ"מאסטר טריינר" שהיא הדרגה בגבוהה ביותר שמעניקה לי את הרשות להכשיר מדריכי הליכת כושר נורדית.
כעת השנה היא 2011 ואני בשל לפתוח את הקורס הראשון של "בית הספר הישראלי להליכה נורדית". במהלך השנים מאז אני הכשרתי כבר 293 מדריכים מוסמכים.
אני ממשיך להכשיר מדריכים בקורסים פרטיים של ביה"ס ובקורסים מוזמנים ע"י ארגונים, קופות חולים ועוד.

מאז ועד היום הכשרתי מדריכי הליכה נורדית ומתנדבים עבור "ג'וינט – אשל" והללו מדריכים בפרויקטים לגמלאים בכל רחבי מדינת ישראל ובכל המגזרים.
העברתי קורסי מדריכים, במסגרת ג'וינט – אשל,  לעשרות פיזיותרפיסטים מכלל קופות החולים, הפיזיותרפיסטים קיימו מחקרי פיילוט שבודקו מה התועלת של ההליכה הנורדית הטיפולית/שיקומית באוכלוסיות חולים עם COPD , פרקינסון ואנשים עם אוסטיאוארטריטיס.
המסקנות של הפיילוטים הוכיחו את יעילות השיטה והיא הוכנסה כחלק מהתהליך הטיפולי/שיקומי בכלל קופות החולים ובבתי החולים בישראל.

כישורים מיוחדים

* אימון גופני והליכה עם מקלות לחולים כרוניים: נאורולוגיים – פרקינסון, טרשת, סוכרת, יתר לחץ דם, אירועים מוחיים, דלקות פרקים, פריצות דיסק. חולי לב וריאות, השמנת יתר חריגה ובעלי מוגבלויות שכליות.
*מומחה לפעילות גופנית לגיל הזהב וגם בחדרי כושר.
* מאמן אונטולוגי הוויתי לטרנספורמציה בחיים, בשיטת "סאטיה" מבית "אמושיין". ומאמן בשיטת CIS שחידדה מאד את ההקשבה שלי לבני אדם .
* בוגר "הפורום" של לנדמרק אדיוקיישן וקורס מנחי מבוא שיצרו טרנספורמציה בחיי בתקופה הקשה בחיי לאחר גירושי מאשתי.
* מאסטר טריינר בהליכה נורדית.